ADWOKAT, DOKTOR NAUK PRAWNYCH

Umów wizytę
 

KONSULTANT ds PRAWA:

Michał Bieniak jest adwokatem, doktorem nauk prawnych, arbitrem wpisanym na listę arbitrów rekomendowanych Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Od lat specjalizuje się we wszelkich zagadnieniach związanych ze sporami i sytuacjami kryzysowymi podmiotów gospodarczych. W zakresie tej specjalizacji wielokrotnie negocjował porozumienia pomiędzy skonfliktowanymi wspólnikami, prowadził znaczące procesy gospodarcze, doradzał w procesach restrukturyzacyjnych. Innym obszarem jego zainteresowań są wszelkie zagadnienia związane z tzw. przestępczością białych kołnierzyków. Jest autorem kilkudziesięciu prac (książki, artykuły w prasie specjalistycznej), a w szczególności współautorem komentarza do kodeksu spółek handlowych oraz autorem opracowań monograficznych „Środki zaskarżenia w postępowaniu upadłościowym i naprawczym” oraz „Odpowiedzialność karna menadżerów”.

Zaangażowany w działalność społeczną (m.in. Przewodniczący Komisji Komunikacji Społecznej Naczelnej Rady Adwokackiej, autor artykułów i felietonów na aktualne tematy polityczne lub społeczne). Posiada również praktyczną znajomość problemów przedsiębiorców, nabytą zarówno w toku kilkunastoletniej praktyki zawodowej, jak również poprzez udział w radach nadzorczych renomowanych spółek z różnych branż.

W latach 2006-2014 partner w średniej wielkości warszawskiej kancelarii. Aktualnie prowadzi własną kancelarię.