Uprzejmie informujemy, iż Klinika Terapii Allenort- Psychomedica ogłasza rozpoczęcie zapisów do uczestnictwa w DRAMATERAPII – GRUPY ROZWOJU OSOBOWOŚCI. Serdecznie polecamy i zapraszamy do kontaktu  tel. 22 8406475, 509 900 553 lub mailowego: psychomedica@psychomedica.pl

Osoba prowadząca:

Anna Szymanowska – certyfikowany dramaterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Roehampton w Londynie. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Dramaterapeutów BADth, członkiem i założycielem Europejskiej Federacji Dramaterapii EFD.

Dla kogo jest przeznaczona grupa rozwoju osobowości?

Dla osób odczuwających problemy z adaptacją do nowej roli lub sytuacji. Dla tych, u których bolesne doświadczenia z przeszłości powodują zatrzymanie się w martwym punkcie, a wewnętrzna niemoc paraliżuje wszelkie działania. Dla tych, którzy stracili nadzieję na wyjście z życiowego impasu.

Na czym polega terapia?

Cały proces zakłada przemianę negatywnych doświadczeń, pogłębienie i poprawę komunikacji z samym sobą oraz otoczeniem, a także otwarcie na nowe perspektywy. Uczy także efektywnych sposobów radzenia sobie z problemami. Struktura zajęć została tak opracowana, aby uczestnik mógł wyrazić siebie, używając werbalnych i niewerbalnych środków ekspresji. Uczestnictwo w procesie może pomóc rozwinąć nieznane dotąd umiejętności, a tym samym poprawić wiarę we własne siły.

Dramaterapia jako metoda.

Posługiwanie się dramą nie jest umiejętnością wyuczoną lecz cechą wrodzoną. Wykorzystuje się tu naturalną umiejętność człowieka do wchodzenia w role. Dlatego też od  uczestników nie oczekuje się specjalnych predyspozycji. Każdy może znaleźć tu swoje miejsce nie obawiając się  porażki czy niezrozumienia. Swoje uczucia można wyrażać w sposób nie bezpośredni i nie tylko poprzez słowa. Do tego celu służyć mogą baśnie, wybrane opowiadania, improwizacja, odgrywanie ról, pantomima, różnorodne gry i zabawy kontaktowe. Czasem łatwiej mówić o  dręczących nas problemach wykorzystując na przykład postać bohatera znanej baśni. Wówczas możliwość przemiany w kogoś innego (wejście w rolę) może dać nam większą swobodę wyrażania siebie.

Gdzie i kiedy można się zapisać?

Zapisy telefoniczne pod numerami 22 8406475, 22 8406476 lub 509 900 553 na indywidualną konsultację, na której omówione zostaną indywidualne problemy i sposób pracy w grupie.   

Czas i miejsce spotkań.

Spotkania będą odbywać się w piątki  w godz. 18.00 – 19.30. Przez pierwsze 5 spotkań grupa będzie miała charakter otwarty oznacza to możliwość przyjęcia nowej osoby lub rezygnacji z udziału w grupie. Całość terapii przewidziana jest na 30 sesji, co może ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów. (schemat spotkań również może ulec zmianie po ustaleniach z grupą)

Jaki jest koszt terapii?

Koszt indywidualnej konsultacji wynosi 140 zł, a kolejnych sesji grupowych 90 zł. Sesje grupowe płatne są z góry, czyli 360 zł za cały miesiąc.

Więcej informacji o metodzie i prowadzącej znajdą Państwo na www.psychomedica.pl

Serdecznie polecamy,
Centrum Psychologii i Psychiatrii ProPsyche